Kā būt Google pirmajā lapā?

Tāpat kā diviem noziedzniekiem attēlā zemāk šķiet, ka neviens nekad neatradīs miruša cilvēka ķermeni Google otrajā lapā, tāpat arī mājas lapas īpašniekam ir diezgan bezcerīgi cerēt, ka kāds lūkosies tālāk par pirmo lapu, lai atrastu sev nepieciešamo informāciju – ir svarīgi atrasties Google augšejās pozīcijās.


KVALITATĪVS SATURS


Neatkarīgi no tā, vai Tev ir mājas lapa vai blogs, kvalitatīvs un orģināls saturs spēs pacelt Tevi augstāk Google meklēšanas rezultātos. Optimizējot mājas lapas SEO, tas ir iespējams.


Ja esi izveidojis rakstu vai sadaļu par garšīgākajiem Cēzara salātiem Rīgā, tad izvēlies atbilstošus atslēgvārdus, uz kuriem vēlētos, lai tavu lapu atrod – izcel tos virsrakstos, lapas nosaukumā, SEO meta aprakstā (meta description) un citur.


VIZUĀLAIS BAUDĪJUMS
Katrs piekritīs, ka informāciju interneta vidē ir vieglāk uztvert, ja tai pievienoti piemēroti attēli un citas grafikas. Darbojoties ar vizuālajiem materiāliem, nedrīkst aizmirst par alternatīvajiem tekstiem jeb alt texts.


Alternatīvais teksts darbojas ne tikai kā palīgs cilvēkiem ar redzes problēmām, ber ir arī vienīgais, kas palīdz Google saprast, kas rādīts attēlā, jo pašu attēlu meklētājsistēmas nespēj ieraudzīt.


Pareiza alternatīvā teksta izveidošana nodrošina, ka Tavas mājas lapas vai bloga attēli parādīsies meklēšanas rezultātos, ierakstot konkrētu atslēgvārdu, kas attiecīgi nogādās lietotāju Tavā mājas lapā ar vienu klikšķi.

SAITES UZ TAVU LAPU


Jo no vairāk kanāliem Tu esi atrodams, jo lielāka iespēja, ka interneta lietotājs nonāks tieši Tavā mājas lapā vai blogā. Atpakaļsaites (backlinks) uz Tavu lapu var būt izvietotas gan citās mājas lapās (vēlams līdzīgas nozares), sociālajos tīklos, forumos un citās interneta vietnēs.


Arī Google skatās cik daudz atpakaļsaites ved uz Tavu mājas lapu – jo vairāk tās ir, jo augstākā pozīcijā Tu atrodies Google. Tādēļ, ja šķiet, ka varētu iekarot augstākas pozīcijas Google, parūpējies, lai šīs saites būtu patiešām daudz.
Sazinies ar citiem savas nozares blogiem vai saitiem, kas būtu ar mieru publicēt tajā kādu Tavu rakstu vai dot kādu citādāku iespēju tajā ievietot savas mājas lapas adresi, taču, ja nav tādas iespējas – turpini aktīvi attīstīt komunikāciju ar saviem lasītājiem un viss nāksi dabiski.


Atceries: Atpakaļsaitēm ir jābūt kvalitatīvām – šajā gadījumā nestrādās paša saliktas saites kāda foruma komentāros vai kur citur, Google redz atšķirību, un tādā veidā Tu vari tikt “melnajā sarakstā”, kā rezultātā tiksi Google pirmajā vietā tikai no otra gala – beigās.

Datums: 11.09.2015